prof. RNDr. Marek Koutný, Ph.D.
Ústav inženýrství ochrany životního prostředí

Délka 45 minut

Pod pojmem chemická (nebo chemikova) zahrádka možná znáte jednoduchý, barevný a velmi živý experiment, při kterém pozorujete růst krystalů v prostředí vodního skla. 

Při tomto okouzlujícím pokusu se už po pár minutách začínají objevovat první „výhonky“ v barvě zvolené chemické látky. Jak je ale možné, že tato zahrádka tak silně připomíná něco živého? Napadlo by vás, že se díváte na tajemství vzniku života a evoluce? Víte, kudy vede hranice mezi neživou a živou hmotou?

Na tomto workshopu vás necháme zasadit si chemickou zahrádku. Necháme vás nastartovat evoluci. Vezmeme vás do pradávných dob, kdy život ještě nebyly sedmikrásky, lemuři a jabloně, ale čistá chemie.

Jdete do toho s námi?

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.