Ing. Robert Moučka, Ph.D.
Ústav fyziky a materiálového inženýrství

Délka 45 minut

Správný polymerní inženýr rozhodně nemluví o tom, jak je kečup v lahvi tekutý, zcela zásadně bude mluvit o jeho viskozitě. A vás to bude štvát, protože nebudete vědět, o čem mluví.

To se ale dá změnit, když se nebudete bát postavit se čelem reologii, vědnímu oboru zabývajícímu se tokem a deformací látek. Obor, který vás přesvědčí o něčem tak těžko uvěřitelném, jako je fakt, že každá látka může téct, pokud jí dáte dostatek času. Jak jako? Jakože teče cihla? Že teče třeba sklo? Jak tohle mám změřit? To se na to musím dívat celý život? Kolik času je dost času? Jak to mají různé materiály?

Tolik otázek… Všechny odpovědi najdete u nás.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.