prof. Ing. Petr Slobodian, Ph.D.
Ústav fyziky a materiálového inženýrství

Délka 45 minut

Fakt, že v dnešní době vás technologie pronásledují na každém kroku získává s naším vynálezem úplně nový rozměr. 

Už jste slyšeli o chytré botě ze Zlína? Takové, která vás dělá lepšími a zdravější chodci i běžci? Co ji dělá tak moudrou je zejména její stélka. Ta umí interaktivně a bezdrátově sbírat a zpracovávat data o lehkosti a ergonomii vašich krůčků. Podělíme se s vámi o to, jak jsme na bázi nanotub řešili tlakové senzory, které pohyb snímají.

Rádi vás necháme nahlédnout na výzvy, kterým jsme čelili při skenování chodidla, 3D tisku formy stélky, jejím vylévání u zabudovávání senzorů i nezbytné elektroniky, která uvedla sny v realitu.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.