Ing. Helena Velichová, Ph.D.
Ústav analýzy a chemie potravin

Délka 45 minut

Výživa znamená život. A může znamenat také rozdíl mezi životem plným energie a životem plným únavy…

Přijďte zjistit, jak se liší nutriční standard (také referenční dávka či hodnota) od obecného nutričního doporučení a doporučení založeného na skupinách potravin. Nechte si vyhodnotit svůj vlastní jídelníček v programu NutriPro, kde uvidíte grafické vyhodnocení vašeho denního příjmu základních živin sacharidů, bílkovin a tuků spolu s příjmem vitaminů a minerálních látek.

Můžete díky tomu zjistit, zda je příjem energie vzhledem k vašemu indexu tělesné hmotnosti dostatečný, či nedostatečný. Budeme mluvit také o tom, jak určité potraviny ovlivňují celkový energetický denní příjem. Bude to zkrátka výživné!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.