Ing. Vojtěch Neuwirth
Ústav analýzy a chemie potravin

Délka 45 minut

Viděli jste film Karlík a továrna na čokoládu? U nás můžete zažít to, co Karlík a nemusíte ani hledat zlatý kupon. Stačí se jenom zarezervovat.

Víte třeba, jak vypadá kakaový bob a jaká je jeho cesta, než se dostane k vám do úst jako výše zmiňovaná čokoláda? Nemusíte si to zjišťovat, všechno vám řekneme.

Na našem čokoládovém workshopu se stanete vědeckým Umpalumpou. Dozvíte se, jak vůbec čokoláda vznikla, jaká je její historie a hlavně zajímavosti ze světa těchto „kokin“. Ale, a to je hlavní, si vyrobíte svoje vlastní čokolanýže, které si můžete odnést domů, a nebo zkonzumovat přímo na místě.

Vůně čokolády provoní celou fakultu a byla by škoda promarnit tenhle slaďounký workshop. Těšíme se na všechny ČokoLovery.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.