pr-imgIng. Vojtěch Šenkeřík, Ph.D.
Ústav výrobního inženýrství

Délka 45 minut

Všimli jste si toho? Všichni jsme se narodili do trojrozměrného světa a přitom o 3D slýcháme až poslední roky. Nebudeme vám lhát, kouzlo 3D tisku zasáhlo i naše srdce, a tak jsme si postupně vybudovali celý arzenál 3D tiskáren.

Prohlédnout a vyzkoušet si budete moci ty nejjednodušší, jako je 3D pero, které vám umožní posunout vaše kreslení doslova do jiné dimenze. Odkryjeme vám i taje domácích tiskáren, jež si můžete postavit sami, často za pomoci dílů, které si sami vytisknete.

Neobereme vás ale ani o slast při sledování profi strojů, vrstvu po vrstvě tisknoucích tvarově komplikované výrobky, které by žádnou jinou technologií zpracovat nešly.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.