prof. Dr. Ing. Vladimír Pata
Ústav výrobního inženýrství

Délka 45 minut

Žijeme v digitální době. Podstatná část informací, komunikace a zábavy probíhá v elektronické podobě. Digitální svět však není jen o číslech a textech. Jak můžeme převést fyzické objekty do digitální podoby? A jak lze využít digitální kopie objektů pro různé účely, jako je vzdělávání, věda, umění nebo průmysl?

Na workshopu se seznámíte s některými způsoby, jak digitalizovat objekty z reálného světa nebo z naší fantazie a naučíte se, jak používat různé metody a zařízení pro skenování, modelování a vizualizaci objektů v digitálních systémech.

V praktické ukázce si předvedeme, jak se vyrábějí fyzické kopie digitálních objektů pomocí metody zvané „Rapid prototyping“, která umožňuje rychle a levně modely či součástky pomocí 3D tisku nebo frézování.

Přijďte se dozvědět, jak vytvářet digitální kopie objektů a jak je využívat pro své potřeby a zájmy. Těšíme se na vás!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.