Evoluce čokolády

Ing. Richardos Nikolaos Salek, Ph.D.
Ústav technologie potravin

Délka 45 minut

Jak je dobře známo – devět z deseti lidí miluje čokoládu a ten desátý lže. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že z našeho workshopu budete odcházet celí blažení. Společně totiž objevíme okouzlující proces proměny kakaového bobu v tu dokonalou tabulku, která je tu pro nás vždycky, když je nejhůř. Na vlastní oči uvidíte, jak funguje pražička a melanžér a zjistíte, na které informace na obalech se zaměřit, chcete-li si vybrat opravdu kvalitní čokoládu. Vaše chuťové buňky si budou moci užít také suroviny, ze kterých se čokoláda vyrábí (kakaové boby, kakaové máslo, kakaovou hmotu) a mimo to i čokolády
s různým obsahem kakaové sušiny. Aby to všechno nebylo tak růžové, ukážeme si i stinnou stránku gastrosvěta a mrkneme na výrobky, které si na čokoládu jen hrají.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.