Ing. Zuzana Míšková, Ph.D.
Ústav technologie potravin

Délka 45 minut

Vyrobit si vlastní máslo, jak za časů našich prababiček a pradědů? Na našem workshopu žádný problém. 

Jaká je historie másla, výživové hodnoty a různé způsoby využití? Dozvíte se vše o druzích másla, legislativě a principu zpěňování, což je klíčový krok ve výrobě této oblíbené pochoutky.

Během workshopu se naučíte, jak správně vyrobit máslo z čerstvé smetany a budete mít možnost si vyzkoušet různé receptury a techniky. Připravíte a ochutíte si máslo dle svých představ, které si pak budete moct odnést domů.

Ideální pro všechny milovníky dobrého jídla, kteří chtějí prozkoumat své smysly a naučit se něco nového o tradiční potravině jménem máslo. A nebojte, půjde to jako po másle!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.