Ing. Pavel Pleva, Ph.D.
Ústav inženýrství ochrany životního prostředí

Délka 45 minut

Viděli jste seriál Byl jednou jeden život?

Pokud ano, asi jste taky byli fascinováni možností objevit uvnitř lidského těla samostatný svět s jeho malými obyvateli. Nahlédnout do mikrokosmu v nás se pokusíme i na tomto workshopu. Podíváme se společně na jednobuněčné organizmy, které ovlivňují naše zdraví i naši dobrou náladu.

Mrkneme na buňky, které jsou s námi každou vteřinu po celý náš život. O čem je řeč? No přece o bakteriích. Ty jsou nejrozšířenější skupinou organizmů na naší planetě, ale obrovské množství těchto mikroušů najdete i v lidském těle nebo na jeho povrchu. Kromě bakterií se podíváme i na některé své vlastní lidské buňky.

A ani tam se nezastavíme. Zviditelníme si DNA či RNA, tedy nukleové kyseliny a nositelky života i našich vlastností.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.