pr-imgMolekulární gastronomie

Ing. Lukáš Snopek
Ústav analýzy a chemie potravin

Délka 45 minut

Dostanete to na čajové lžičce, vypadá to jako kaviár a chutná jako šálek kávy. Tak vypadá molekulární gastronomie. Může to znít jako z Hvězdných válek, ale je to realita.
Více než pánvičky a hrnce v molekulární kuchyni najdete injekční stříkačky, pipetky, kapalný dusík a spoustu různých, pro smrtelníka těžko srozumitelných, směsí a vy je všechny vyzkoušíte na vlastní kůži. Základem molekulární gastronomie jsou kvalitní suroviny, které ani po změně skupenství a tvaru neztrácí svou výživovou hodnotu, a protože je součástí workshopu i degustace, svačinu můžete klidně nechat doma.

Jako bonus se seznámíte s elektronickým nosem. Co si pod tím představit? Elektronický nos vnímá vůně stejně jako ten náš, jen je navíc dokáže zanalyzovat a pojmenovat. Jste zvědaví, jak popíše třeba takové tvarůžky?

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.