pr-img
Ing. Roman Kimmel, Ph.D.
Ústav chemie

Délka 45 minut

Taky jste jako malí obdivovali v pohádkách bludičky, ona záhadná světýlka, potulující se po lese? Nebo třeba svítící lucerničky Karafiátových Broučků či světélkující vrstvu obklopující Nautilus v románu Dvacet tisíc mil pod mořem?

Díky pohádkám a románům máme už od raného dětství v podvědomí zakořeněn jeden z nejkrásnějších jevů zasahující do tří vědních oborů: chemie, fyziky a biologie. Tento fenomén vám nejenom vysvětlíme, ale i ukážeme. U několika vybraných organických sloučenin, ať už přírodních nebo připravených synteticky, budeme pozorovat jejich chování v závislosti na osvětlení prostředí, v němž se momentálně nacházejí. Dozvíte se také, k čemu se tyto sloučeniny dají využít v praxi.

Po absolvování workshopu se vám dost možná stane, že budete až do konce života ve svém okolí objevovat
další a další materiály, u nichž se tyto zajímavé vlastnosti projevují.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2023.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.

Zúčastněte se v mezičase i prohlídky budovy U15
Nemáme rádi prostoje, proto prostor mezi jednotlivými workshopy můžete využít prohlídkou budovy fakulty a my vám poutavě povyprávíme příběh budovy U15 a provedeme vás téměř všemi jejími zákoutími.