Mgr. Zuzana Barbuščáková
Ústav chemie

Délka 45 minut

Svět, ve kterém žijeme je postavený na vědě a jejích objevech. Bez nich by náš život vypadal úplně jinak a můžeme směle říct, že jsme tedy na vědě závislí. Chemie v tomto kontextu zaujímá čelní pozici. Jak se to chemii povedlo a jak proměnila společnost?

Na tomto workshopu si demonstrujeme ty nejdůležitější milníky v historii chemie a nahlídneme na dnešní vědu očima minulosti. Přitom poukážeme na propojenost jednotlivých chemických objevů s jinými vědními disciplínami a zodpovíme otázku: vytvořili jsme chemii nebo chemie vytvořila nás?

Připravte se na pořádnou nálož inspirace a opravdové pochopení toho, jak chemie ovlivňuje svět a vytváří příběh nás všech.
HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.