Ing. Jana Navrátilová, Ph.D.
Ústav inženýrství polymerů

Délka 45 minut

Vlastní koše na tři typy tříděného odpadu má už téměř každá domácnost. Třídit je smysluplné, ekologické a poměrně snadné. Co se ale děje, až odpadky opustí váš domov? Na našem workshopu se zaměříme přímo na nejskloňovanější skupinu odpadů – plasty. Tím, že hodíme zmuchlanou petku do žluté popelnice to totiž nekončí, ba naopak. Aby byl vzniklý recyklát kvalitní a použitelný na výrobu dalších produktů, je nutné plast ze žluté popelnice třídit ještě dál. Recyklace různých druhů plastu má spoustu zákoutí a úskalí, o kterých laik mnoho neví.

Právě vy jste ti, kdo mohou při příští diskuzi o želvě a brčku vědět něco opravdu exaktního. A to je výzva!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2023.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.

Zúčastněte se v mezičase i prohlídky budovy U15
Nemáme rádi prostoje, proto prostor mezi jednotlivými workshopy můžete využít prohlídkou budovy fakulty a my vám poutavě povyprávíme příběh budovy U15 a provedeme vás téměř všemi jejími zákoutími.