Seznamte se s polymery

pr-img

doc. Ing. Alena Kalendová, Ph.D.
Ústav inženýrství polymerů

Délka 45 minut

S polymery se v dnešní době setkáváme při naprosto běžných činnostech. Ráno nám uvaří vodu rychlovarná konvice, která je vyrobena z plastu. Auto nebo jiný dopravní prostředek, obsahující velké množství součástek z polymerů, nás zaveze do školy či do práce. Mobil během dne nedáme z ruky. Děti nebo duchem mladé dospěláky doprovodí do postele plyšák, který je s vysokou pravděpodobností také ze syntetické tkaniny. A tak bychom mohli pokračovat třeba celý další den.
Poznáte však, z jakého polymeru je ten či onen produkt vyroben? Pro identifikaci polymerních materiálů existuje řada jednoduchých technik, a kromě nich tu máme i širokou škálu metod zcela vědeckých.

Chcete-li se s nimi seznámit, neváhejte a rezervujte si tento workshop. Kdo ví? Možná kromě touhy poznávat zažehneme i něco jiného…

 

  • V dopoledních hodinách a kolem oběda budou workshopy vyhrazeny pro střední školy, jednotlivci si přijdou na své odpoledne.
  • Minimální počet účastníků pro zahájení lekce je 5 osob, maximální počet účastníků na jednu lekci je potom 15 osob.
  • Pokud se budete chtít zapojit s celou třídou, není to rozhodně problém. Stačí se rozdělit např. do dvou skupin, kdy se ve stejný čas každá skupina zúčastní jiného workshopu.

 

HURÁ NA REZERVACI!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.