Století CéÓ2

prof. Mgr. Marek Koutný, Ph.D.
Ústav inženýrství ochrany životního prostředí

Délka 45 minut

Oxid uhličitý, CO2, je už roky hvězdou médií. Způsobuje prý globální oteplení, což je špatné… Nebo není? Nezapomínejme, že doba ledová je doba ledová. Když už je řeč o vývoji naší atmosféry, tak methan, zlovolný skleníkový plyn (CH4), mají na svědomí prdící krávy. Dělá to tedy z bůčku ekologičtější potravinu než je stejk? Podíváme se na to prakticky, nažhavíme hmotnostní spektrometr a zjistíme, co to vlastně dýcháme, kolik máme uvnitř a venku oxidu uhličitého a zda jsou ve vzduchu další plyny,
o kterých jsme se učili. Promícháme to s pár obrázky, abychom zjistili, jak to bylo ze změnami klimatu v historii a jaké oblečení budeme potřebovat za sto let.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.