doc. Ing. Ondřej Bílek, Ph.D.
Ústav výrobního inženýrství

Délka 45 minut

Čeká nás v blízké době další průmyslová revoluce? Nahradí dokonalé stroje nedokonalého člověka? Automatizace je dalším velkým tématem dneška a zároveň nejvyužívanějším procesem výrobního průmyslu, pojďme se tomu společně mrknout na šroubek. Na workshopu vás provedeme procesem špinavé obráběcí práce na čistých CNC strojích. Osaháme nejmodernější mašiny v našem inženýrském arzenálu, projdeme si vše od modelování, přes programování a výrobu, až k samotnému produktu. Tak snad se neumažem!

Díky tomuto workshopu vám odkryjeme naše strojírenské poklady na odloučeném pracovišti Fakulty technologické na Jižních svazích.

Počítejte tedy s cestou cca 15 min pěšky od fakulty a zpět. Samozřejmě, že vás nenecháme bloudit samotné,
průvodce bude čekat vždy 20 minut před začátkem workshopu na Info pointu a dovede vás zpět tak, abyste stíhali další workshop.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.