Supr-chemie

Ing. Michal Rouchal, Ph.D.
Ing. Zdeňka Prucková, Ph.D.
Ústav chemie

Délka 45 minut

Vítejte ve světě nekovalentních vazebných interakcí, které hrají klíčovou úlohu ve všech významných procesech probíhajících
v živých systémech, a kterým se odborně věnuje obor supramolekulární chemie. (A s láskou se jim věnujeme taky my, samozřejmě). Že vás žádný příklad takového živého systému nenapadá? A co třeba molekula DNA? Tato nositelka genetické informace je nekovalentními interakcemi doslova protkána. Také proto nám skvěle poslouží jako ilustrační příklad pro jejich představení.

A víte co? Teď máte dvě možnosti. Buď si zapamatujete, že se ta „supramolekulární chemie“ zabývá systémy složenými ze dvou a více molekul vzájemně se přitahujících právě prostřednictvím nekovalentních interakcí. A nebo – a pro to hlasujeme – se přihlašte na náš wokrshop, ať odejdete opředeni věděním, které jste si i sami zažili a zkusili. To se pak pamatuje samo a napořád. Vězte, že se máte na co těšit!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.