Svět chemických reakcí

pr-img

Ing. Petr Janovský
Ústav chemie

Délka 45 minut

…aneb návrat k základům nemusí být vždy nutně krokem zpět.
Celý náš život je s chemií propojený. Vše, co se nachází kolem, je z různých chemických látek, které se neustále mění. Popisem těchto dějů, při nichž z výchozích látek (reaktantů) vznikají látky jiného složení (produkty), se zabývali různí alchymisté již od pradávna.
Na základě vlastních zkušeností víme, že u každého jedince vzniká zájem o chemii až v okamžiku, kdy odloží celou řadu knížek (bezesporu skvělých) s nejrůznějšími teoriemi a poučkami a odhodlá se udělat svůj první pokus. Proto vás všechny, budoucí, ale i stávající, chemičtí nadšenci srdečně zveme na workshop, kde si můžete zopakovat, co všechno víte o chemických reakcích, nebo se naopak dozvědět, co jste doposud nevěděli.

Ti z vás, kteří se přijdou nechat přesvědčit, že chemie není jen o převedení vzorce na odpovídající název a naopak, jistě brzy zjistí, že v závislosti na úhlu pohledu je možné rozlišovat několik základních typů chemických reakcí, které toho ovšem mají vzájemně mnoho společného.

 

  • V dopoledních hodinách a kolem oběda budou workshopy vyhrazeny pro střední školy, jednotlivci si přijdou na své odpoledne.
  • Minimální počet účastníků pro zahájení lekce je 5 osob, maximální počet účastníků na jednu lekci je potom 15 osob.
  • Pokud se budete chtít zapojit s celou třídou, není to rozhodně problém. Stačí se rozdělit např. do dvou skupin, kdy se ve stejný čas každá skupina zúčastní jiného workshopu.

 

HURÁ NA REZERVACI!