Svět za zrcadlem

Ing. Michal Kovář
Ústav chemie

Délka 45 minut

Překvapil vás někdy obraz v zrcadle? Ne váš obraz, i když ten taky umí překvapit, ale obraz okolí či známého místa. V zrcadle najednou jako by bylo vše neznámé, jiné, fascinující. Přitom je v něm svět jen a pouze obráceně. Zkoušeli jste se podívat na ciferník hodin
v zrcadle? Zjistíte, že dokonce i čas tam plyne opačným směrem.
Na workshopu se z našeho světa přeneseme do mikrosvěta. Světa nesymetrických molekul, jejichž „zrcadlový“ obraz reálně existuje. Řekneme si, jak některé z těchto molekul působí na naše smysly, jak nás mohou léčit a jejich zrcadlové obrazy nám mohou naopak škodit. Ukážeme si, jaké divy tyto molekuly dokáží udělat v kombinaci se světlem.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.