toxicky
Ing. Jaroslav Filip, Ph.D.

Ústav inženýrství ochrany životního prostředí

Délka 45 minut

Zkuste si ve větě použít sousloví environmentální inženýrství – zní to skvěle, že? Tak teď už by to chtělo jen pořádně probádat, o co vlastně jde, na chvilku se stát environmentálním inženýrem a zkusit se zaměřit na to, kde všude kolem nás můžeme potkat toxické, nebezpečné látky. Jak je to například s těžkými kovy? Víte, že (beze strachu z ozáření) je můžete najít pomocí rentgenu? A víte, jak se dá snadno zjistit účinek toxických látek na živé organismy, aniž bychom ubližovali laboratorním myškám?

To vše zjistíte v našem workshopu, kde si třeba pomocí “svítících” bakterií otestujete, jestli působí nějaká látka toxicky a pomocí různých metod zjistíte jaké kovy se najdou v lecjakých odpadech, výrobcích nebo i v čemkoliv, co si přinesete a co vás bude zajímat!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2023.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.

Zúčastněte se v mezičase i prohlídky budovy U15
Nemáme rádi prostoje, proto prostor mezi jednotlivými workshopy můžete využít prohlídkou budovy fakulty a my vám poutavě povyprávíme příběh budovy U15 a provedeme vás téměř všemi jejími zákoutími.