Tvrdohlavé polymerní sítě

Ing. Simona Mrkvičková, Ph.D.
Ústav inženýrství polymerů

Délka 45 minut

Nezabíjejte čas na sociálních sítích, ty naše vás obklopují minimálně stejně často!

Jen vyvolená skupina polymerů dokáže tzv. zesíťovat, této skupině říkáme reaktoplasty. Jen vyvolená skupinka lidí dokáže rozklíčovat, co to vlastně znamená. A součástí té skupiny můžete být právě vy. Na workshopu se dozvíte perličky, kterými okouzlíte kdejakého fanouška automotive. Třeba BMW i8 je totiž vytvořeno právě z takových polymerních sítí, které vám u nás odhalíme. Síťování v našem technologickém jazyce znamená, že materiál, se kterým pracujeme, se spojí ve 3D síť, v níž zatuhne a už s ním jen tak nehnete.

Jakmile prohlédnete proces této velevýznamné reakce, pochopíte, proč si s těmito polymery tak rádi hrajeme, jak nezměrné možnosti skýtají a proč si ujíždíme na kompozitech.

 

  • V dopoledních hodinách a kolem oběda budou workshopy částečně vyhrazeny pro skupiny, jednotlivci si přijdou na své během celého dne.
  • Minimální počet účastníků pro zahájení lekce je 5 osob, maximální počet účastníků na jednu lekci je potom 15 osob.
  • Pokud se budete chtít zapojit s celou třídou, není to rozhodně problém. Stačí se rozdělit např. do dvou skupin, kdy se ve stejný čas každá skupina zúčastní jiného workshopu.

 

HURÁ NA REZERVACI!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.