Ing. Ondřej Rudolf, Ph.D.
Ústav technologie tuků, tenzidů a kosmetiky

Délka 45 minut

Vonné látky a kosmetika patří neodmyslitelně k sobě. Tak nějak přirozeně očekáváme, že produkt, který o nás má pečovat a zkrášlovat nás, bude také příjemně vonět.

Vonné ingredience najdeme téměř v každém kosmetickém výrobku, i když zde mohou plnit různé funkce. V parfémech a toaletních vodách jsou vonné látky hlavní složkou, složkou doprovodnou jsou například v pěnách do koupele nebo v krémech. V mýdlech, ať už v těch tuhých nebo kapalných, maskují vonné látky nevhodný odér ostatních kosmetických ingrediencí.

A nemalou úlohu hrají také v čistících prostředích a drogerii obecně. V těchto produktech vás výrobce díky voňavým složkám zavede na levandulové pole nebo do jehličnatého lesa, přestože jenom doma myjete nádobí nebo vytíráte podlahu. Některé z vonných ingrediencí a směsí jsou přírodního původu, ale velmi často jsou využívány i látky syntetické. My se vám pokusíme některá specifika této skupiny kosmetických přísad ozřejmit.

Na tomto workshopu se seznámíte s voňavým světem kosmetiky opravdu zblízka. Některé vonné přísady si zkusíte očichat,
neboli senzoricky analyzovat, a dokonce si najdeme čas i na to, abychom otestovali jak „bystrým“ čichovým aparátem jste vybaveni.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.