Ing. Zuzana Míšková, Ph.D.
Ing. Jana Šenkýřová, Ph.D.
Ústav technologie potravin

Délka 45 minut

Vejce natvrdo, naměkko, nahniličko, vajíčka míchaná, ztracená, omeleta nebo tři vejce do skla.
Taky byste si dali? Asi ano.

Vypadá to, že vajíčka jsou rozhodně oblíbenou, pro někoho téměř nepostradatelnou, součástí našeho jídelníčku. A podle toho vypadá i spotřeba vajec v České republice, která se pohybuje kolem 260 kusů na obyvatele za rok. Vajíčka tedy milujeme, ale co o nich vlastně víme? Jak vypadají v současnosti chovy nosnic? Jaké je chemické složení vajec? Jak vejce stárne? Co se stane s vejcem, na které zapomenete, a zůstane vám doma několik měsíců?

Rozlousknout tyto otázky vám pomůže absolvování našeho „vaječného“ workshopu. A krom všeho dalšího si odnesete
i jednu pro život velmi důležitou dovednost, naučíte se rozeznat čerstvé vejce od starého bez toho, aniž byste ho museli rozbít.

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2023.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.

Zúčastněte se v mezičase i prohlídky budovy U15
Nemáme rádi prostoje, proto prostor mezi jednotlivými workshopy můžete využít prohlídkou budovy fakulty a my vám poutavě povyprávíme příběh budovy U15 a provedeme vás téměř všemi jejími zákoutími.