Ing. Josef Řezníček
Ústav inženýrství ochrany životního prostředí

Délka 45 minut

Myslíte si, že těžit železo na Marsu je hodně vzdálená myšlenka? Ani náhodou! Ani se nenadějete a bude to tady.

Ale už teď vám náš workshop umožní si přesně tuto disciplínu vyzkoušet! Výzkumy na našem ústavu totiž rozhodně nekončí na Zemi, ale řídíme se heslem „Per aspera ad astra“. Proto zkoumáme, jak využít lunární a marsovské horniny například pro pěstování rostlin nebo výrobu stavebních materiálů. A těžbu železné rudy. 

Přijďte si vyzkoušet, zda vyrýžujete více magnetitu z (téměř) pravého marťanského prachu než vaši kolegové. Zaručeně to pravé pro skalní sci-fi fandy!

HURÁ NA REZERVACI!
Kdy se můžu workshopu zúčastnit?
Je to jednoduché! Dopolední program je určen výhradně pro zájemce ze středních škol. Jedinci, rodiny, přátelé vědy se mohou přihlásit na odpolední program.

Pro koho je workshop určen?
Všechny workshopy jsou odborného charakteru, což ovšem neznamená, že nejsou pro každého – jsou! Jako účastníci se budete pohybovat v laboratořích a naučíte se pracovat se speciálními látkami a drahými přístroji.
Z těchto důvodů je určena věková hranice 15+.

Můžu si rezervovat více workshopů?
Spíš bychom řekli – musíte! Čím víc workshopů si zarezervujete, tím víc obohaceni budete opouštět naši fakultu. Na výběr máte z dalších 21 jedinečných témat v sekci WORKSHOPY 2024.

Kolik zájemců se může jednoho kurzu zúčastnit?
Projekt Jak nafouknout laboratoř zatím není v našem měřítku zkoumání, proto je maximální počet návštěvníků jednoho workshopu 15, není-li přímo u workshopu uvedeno jinak.
A protože akademický čas je drahocenný, minimální počet zájemců je 5.

Pokud je vás více, nezoufejte a rozdělte se na dvě skupinky. Workshopů je dost pro všechny a každý z nich se opakuje několikrát denně. Skupinky se tedy mohou vystřídat.

Kolik workshop stojí?
Moudrost rozdáváme na Fakultě technologické vždy s láskou a zdarma.